BAKIM VE BAKIM ÖNERILERIİmalat paletlerin üretime alımı ve bakımı


Çok iyi bilindiği gibi ahşap çalışan bir malzemedir ve farklı etkenler çerçevesinde esner yada çeker: Hava şartları (yüksek sıcaklık ve %25 üstü yüksek nem oranı), paletlerin durması ve çalışmaması, v.s.

Bu nedenle alttaki talimatları dikkate almanızı tavsiye ederiz:


  1. İmalat paletleri çatı altında ve dış hava şartlarından korunarak, bir muşamba altında stoklanmalıdır. Ayrıca istiflenmiş imalat paletlerin üstlerine birer ağırlık verilmesini tavsiye ederiz.

  2. Aşırı hava kuruluğu olması durumunda imalat paletlerinde hafif çatlamalar oluşabilir. Bu durumda imalat paletlerin nemlendirilmesi gerekir, taki çatlaklar kaybolana ve imalat paleti orjinal formatına kavuşana kadar.

  3. Maruz kaldıkları aşırı yıpratıcı ortamdan dolayı imalat paletleri üretim esnasında nem difüzörleri aracılığıyla su-fungisit ve beton ayırıcı karışımı olan bir ilaçla pükürtülmesi ve bakım yaparak paletlerin ömürleri uzatılması çok önemlidir. Ayrıca bu ilacın yağ bazlı olmasını ve su bazlı olmamasını tavsiye ederiz. Ayrıca tatil ve tadilat sürelerini paletleri ilaca yatırıp onlara bakım yapmanızı tavsiye ederiz, böylelikle ömürlerini uzatmış olursunuz.

  4. Aşırı kuraklıkta çatlamaları ve aşırı nemde çürümeleri önlemek için imalat paletlerinde sürekli ortalama olarak ahşap nemimi %18 ve %20 arası tutmak gerekir.

  5. Kalıpların ve vibrasyon masasının iyi bir şekilde sıkıştırılmaları ve ayarlanmaları tavsiye edilir (palet yüzeyinin tamamiyle değerlendirilmesi ve vibrasyon masasının tamponları iyi durumda olmaları), çünkü imalat paletlerin düzgün çalışmasında etkili olur.

Online İletişim

Silvia Carracedo -------Zubiri online

Bizim katalog indir

Zubiri catalogo

Destek Yardım

İsim

E-mail

Telefon

Danışma